אורי גלר על ה-CIA: “בדקו אם אוכל להפעיל פצצת אטום בטלפתיה”

“מאוד הופתעתי כשהניירות הסודיים יצאו לאור”, סיפר הבוקר (חמישי) אורי גלר לאולפן וואלה! NEWS, בעקבות חשיפת מסמכי ה-CIA לפיהם הפגין גלר את “יכולתו העל-טבעית בצורה משכנעת ושאינה משתמשת לשתי פנים”.

המסמכים החריגים ששוחררו עסקו בפרויקט סטארגייט, שחקר בין היתר תפיסות על-חושיות. ב-1973 נבדק גלר, שהיה כבר אדם מוכר. לפי התזכירים שחוברו ב-CIA גלר הצליח לשחזר באופן חלקי תמונות שצוירו בחדר אחר, לעתים באופן מדויק למדי.

“כשהתחלתי להופיע בשנות השבעים, האמריקאים חששו שיש אנשים עם כישורים כמו שלי ברוסיה, ועשו עסקה עם המוסד, במסגרתה נלקחתי לבחינות מדעיות באוניברסיטת סטנפורד. עברתי בדיקות מדעיות בחדרים אטומים. הם ציירו ציורים, ואני הייתי צריך דרך טלפתיה לשחזר את הציורים”, הוא מספר על הבדיקות שעבר.

גלר, בעל כוחות על-טבעיים? (צילום: ניב אהרונסו
גלר, בעל כוחות על-טבעיים? (צילום: ניב אהרונסו

“לקחו אותי למעבדות מיוחדות כדי לבדוק אם כוח המחשבה שלי יכול להפעיל פצצת אטום, והיו בשוק מהיכולות שלי – והתחילו להשתמש בי למטרות ביון”, נזכר גלר. “האמריקנים רצו שאשכנע את הרוסים לחתום על פירוק נשק גרעיני”, הוא מספר. “שידרתי בטלפתיה לרוסים לחתום על ההסכם – והם חתמו. אני יודע שזה נשמע כמו פנטזיה או סרט בדיוני, אבל זה באמת קרה”.

גלר מדגיש שאם יבקשו ממנו לעזור גם בסוכנויות ביון ישראליות, ייעתר. “לא ביקשתי אף פעם תשלום, האידיאולוגיה שלי ברורה”, אך מדגיש, “אני אוהב שיש סביבי חילוקי דעות, אתם בבית תחליטו אם אני אמיתי או לא” הוא מאתגר ואז נזכר איך היה מדריך את משה דיין בחיפוש עתיקות: “היינו יוצאים באמצע הלילה לחוף אשקלון, הייתי עומד עם הידיים ומראה לו איפה לחפור”.

גלר התגורר במשך שנים רבות בבריטניה והתפרסם בשנות ה-70 כשהופיע בכמה תכניות טלוויזיה ובהן הפגין לכאורה יכולות על-טבעיות כמו כיפוף כפיות. הוא שב לישראל בשנים האחרונות וב-2013 פורסם ברשת BBC הבריטית סרט תיעודי על חייו.

לחץ כאן לקריאת המאמר המלא

search

Follow Uri

Scan to Follow Uri on Twitter

Latest Articles

Read All Latest Articles
Amazing Lectures! uri lectures
Motivational Inspirational Speaker
Motivational, inspirational, empowering compelling 'infotainment' which leaves the audience amazed, mesmerized, motivated, enthusiastic, revitalised and with a much improved positive mental attitude, state of mind & self-belief.

“There is no spoon!”

The Matrix

“The world needs your amazing talents. I need them”

Michael Jackson

“Uri Geller gave an absolutely resonating talk on his life and career. He had every single magician in the room on the edge of their seats trying to digest as much information as they could. Uri emphasized that the path to frame is through uniqueness and charisma and that professional entertainers must be creative in their pursuits of success and never shy away from publicity.”

Tannens Magic Blog

“The man is a natural magician. He does everything with great care, meticulous misdirection and flawless instinct. The nails are real, the keys are really borrowed, the envelopes are actually sealed, there are no stooges, there are no secret radio devices and there are no props from the magic catalogues.”

James Randi (In an open letter to Abracadabra Magazine)

“Absolutely amazing”

Mick Jagger

“Truly incredible”

Sir Elton John

“Eternity is down the hall And you sit there bending spoons In your mind, in your mind”

Johnny Cash

“I Have watched Uri Geller… I have seen that so I am a believer. It was my house key and the only way I would be able to use it is get a hammer and beat it out back flat again.”

Clint Eastwood

“Better than watching Geller bending silver spoons, better than witnessing new born nebulae’s in bloom”

Incubus


Urigeller_facebookDo you have a question? Contact Uri!