מבדקים של ה-CIA קבעו: לאורי גלר אכן יש יכולות על טבעיות

אורי גלר. (צילום:אריאל בשור)
אורי גלר. (צילום:אריאל בשור)

אורי גלר היו יכולות על טבעיות, כך עולה ממסמכים סודיים של ה-CIA, סוכנות הביון האמריקאית, שפרסמה 13 מיליון מסמכים שעד כה היו חסויים מעיני הציבור. הסוכנות בדקה את גלר בשנות ה-70, כשכבר היה ידוע בשל יכולותיו לכופף כפיות, על מנת לראות אם ניתן להוכיח את היכולת המנטלית שלו. הוא התבקש לעבור מספר מבחנים, בהם ניסויי ציור.

באחד המקרים במהלך השבוע בו שהה במכון המחקר “סטנפורד”, התבקש גלר, שרק לאחרונה חגג 70, לשהות בחדר אטום והתבקש לצייר משהו שמישהו מחוץ לחדר צייר על פי מילה מסוימת.

המילה הראשונה שנבחרה היתה “פתיל”. האיש מחוץ לחדר צייר זיקוק והתמונה הודבקה לקיר החדר בו שהה גלר. על פי המסמכים, התגובה הכמעט מיידית של אמן המחושים הישראלי היתה לראות “צילינדר שקול יוצא מתוכו”. לכן הוא צייר תוף.

המילה הבאה היתה “קבוצה”. המדענים ציירו אשכול ענבים. על פי המסמכים, גלר אמר שהוא רואה טיפות מים יוצאות מהתמונה ואז דיבר על עיגולים סגולים. לבסוף, אמר כי הוא די בטוח שהוא יודע מה התמונה וצייר, גם הוא, אשכול ענבים. לא רק זאת, אלא מתברר שגם מספר הענבים שציירו המדען וגלר בשני הציורים היה זהה – 24.

למרות שהיו מקרים שגלר לא הצליח לזהות את התמונה שצייר המדען, ואפילו לא התקרב לכך, המדענים הסיקו מהמבחנים הללו, כי גלר “הדגים את יכולתו העל טבעית והתפיסתית בצורה משכנעת ולא משתמעת לשני פנים”.

גלר טען כי שירת במוסד בהיותו ילד. בראיון למעריב לפני מספר שבועות, סיפר כי “תוך שנה מאז המעבר לקפריסין נפטר אבי החורג. אמא שלי פתחה מלון אחר ובו שמעתי שוב את השפה העברית, לאחר שאנשי המוסד אימצו אותו כקן המרגלים שלהם. עם אחד מהם, י’, נוצר לי, הילד, קשר מיוחד. בעודו מלמד אותי ג’ודו, עיקמתי לו כפית, או מזלג והוא היה המום מזה. הייתה לי הרגשה שהוא לא ארכיאולוג כפי שחתם בספר המלון. יום אחד הצצתי לחדר שלו וראיתי אותו ועוד איש מצלמים תעודות במצלמת מינוקס קטנטונת. למחרת, שאלתי אותו – ‘נכון שאתה מרגל?’. הוא נדהם והשביע אותי לא לספר את זה לאף אחד.

“כך, בלי שהבנתי מה הולך, אני הילד מצאתי את עצמי כבלדר בשירות המוסד. י’ היה שולח אלי מכתבים עם בולים מכל מיני מדינות ערביות ולפי הוראה שלו היה עלי להעביר אותם לשגריר הישראלי בניקוסיה. פתאום הרגשתי כמו גיבור אחד מסרטי הריגול שהייתי רואה בקולנוע ‘מתמיד’. לא פעם אני חושב שאם הוא לא היה נופל במהלך שירותו בצנחנים, לפני מלחמת ששת הימים, הייתי עד היום איש מוסד, מרגל–על, הרחק–הרחק מכל הקריירה שנהייתה לי”.

דברים מעניינים נוספים שנחשפו במסמכים הללו הם במתכון לדיו בלתי נראה ונתונים על עב”מים.

לחץ כאן לקריאת המאמר המלא

search

Follow Uri

Scan to Follow Uri on Twitter

Latest Articles

Read All Latest Articles
Amazing Lectures! uri lectures
Motivational Inspirational Speaker
Motivational, inspirational, empowering compelling 'infotainment' which leaves the audience amazed, mesmerized, motivated, enthusiastic, revitalised and with a much improved positive mental attitude, state of mind & self-belief.

“There is no spoon!”

The Matrix

“The world needs your amazing talents. I need them”

Michael Jackson

“Uri Geller gave an absolutely resonating talk on his life and career. He had every single magician in the room on the edge of their seats trying to digest as much information as they could. Uri emphasized that the path to frame is through uniqueness and charisma and that professional entertainers must be creative in their pursuits of success and never shy away from publicity.”

Tannens Magic Blog

“The man is a natural magician. He does everything with great care, meticulous misdirection and flawless instinct. The nails are real, the keys are really borrowed, the envelopes are actually sealed, there are no stooges, there are no secret radio devices and there are no props from the magic catalogues.”

James Randi (In an open letter to Abracadabra Magazine)

“Absolutely amazing”

Mick Jagger

“Truly incredible”

Sir Elton John

“Eternity is down the hall And you sit there bending spoons In your mind, in your mind”

Johnny Cash

“I Have watched Uri Geller… I have seen that so I am a believer. It was my house key and the only way I would be able to use it is get a hammer and beat it out back flat again.”

Clint Eastwood

“Better than watching Geller bending silver spoons, better than witnessing new born nebulae’s in bloom”

Incubus


Urigeller_facebookDo you have a question? Contact Uri!