CIA, UFO Kayıtları ve Psişik Deneylerin Bulunduğu Dosyaları Yayınladı!

9f77c3347ae303b3ebd7c2241be29b7ebf1aadc6

CIA’in bir süre önce yayınladığını 13 milyon sayfadan oluşan dosyalarda oldukça ilgi çekici şeyler mevcut.

MuckRock adlı, kar amacı gütmeyen bir bilgi grubu tarafından iki sene önce CIA’e karşı açılan ve teşkilatın belge koleksiyonunu kamuya açmasını içeren dava sonuçlandı. Bu davanın ardından da ABD Merkez İstihbarat Teşkilatı, 13 milyon sayfadan oluşan gizli belgeleri online olarak yayınladı. Hatırlayacak olursanız CIA benzer bir girişimi geçtiğimiz yılın başında bir kez daha yapmıştı.

Birbirinden ilginç bilgilerin barındığını dosyalarda en fazla dikkat çekenlerinden biri ise ünlü illüzyonist ve sihirbaz Uri Geller’in de dahil olduğu UFO gözlemlemerli ve psişik deneyler.

Bu özel kayıtlar, komplo teoricilerinin adeta ağızlarını sulandıran CIA’in Yıldız Geçidi programına dahil kayıtlar. Söz konusu program dahilindeki görevin amacı, psişik güçleri ve altıncı his diyebileceğimiz yetenekleri algılamaktı.

Uri Geller, 1973 yılında bu program dahilinde testlerden birine tabi tutuldu. Bu testin videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Uri’nin cevapları görmeden yaptığı tahminler o kadar tutarlı ve tesadüf olamayacak şekilde doğru ki, insan gerçekten de psişik bir takım şeylerin olup olmayacağını sorguluyor. CIA’in bu konu üzerinde özellikle durması ve Uri dışında çok daha fazla deneyler yapıp konuyu derinlemesine incelemiş oluşu, olayı daha da ilginç kılmakta.

Psişik deneylerin dışında CIA dosyalarında bir diğer dikkat çeken şey ise UFO tanıklarının kayıtları.

Bu tanıklara göre UFO’ların görüldüğü yerler ve bu yerlerden yola çıkılarak oluşturulmuş bazı teoriler var. Bunlardan ilki UFO’ların Güneş enerjisinde beslendikleri. NASA’dan elde edilen görüntülerden birinde, Güneş’in çevresinde bir cismin, sanki bir şeyler çekermiş gibi Güneş ile etkileşime girdiği görülmekte.

Çoğu uzman tarafından incelenen videoda herhangi bir görsel efekt ya da benzeri bir şeyin bulunmamış olması hem videonun doğruluğunu gösteriyor, hem de kafalardaki soru işaretlerini arttırıyor.

İkinci bir teori, UFO’ların Dünya’ya gelebilmek için karadelikleri birer “koridor” olarak kullandıkları.

Bu konuda pek çok kişinin farklı teorileri mevcut. Bu teorilere göre UFO’lar, Dünya yörüngesine açılabilen karadelik tarzındaki portallar aracılığı ile gezegenimize gelebiliyor, gerekli keşifleri ve araştırmaları yapabiliyorlar. Aynı şekilde de bu portallar sayesinde geri dönebiliyorlar.

Üstteki videonun CGI yani bilgisayar efektleri ile hazırlandığını belirtelim. Ancak söz konusu teorinin sunduğu şey tam olarak böyle bir şey.

Gün geçtikçe CIA’in dosyalarında daha enteresan şeylere ulaşılacağı düşünülmekte. Dosyalara buradan ulaşabilirsiniz.

Yazının tamamını okumak için buraya tıklayın.

search

Follow Uri

Scan to Follow Uri on Twitter

Latest Articles

Read All Latest Articles
Amazing Lectures! uri lectures
Motivational Inspirational Speaker
Motivational, inspirational, empowering compelling 'infotainment' which leaves the audience amazed, mesmerized, motivated, enthusiastic, revitalised and with a much improved positive mental attitude, state of mind & self-belief.

“There is no spoon!”

The Matrix

“The world needs your amazing talents. I need them”

Michael Jackson

“Uri Geller gave an absolutely resonating talk on his life and career. He had every single magician in the room on the edge of their seats trying to digest as much information as they could. Uri emphasized that the path to frame is through uniqueness and charisma and that professional entertainers must be creative in their pursuits of success and never shy away from publicity.”

Tannens Magic Blog

“The man is a natural magician. He does everything with great care, meticulous misdirection and flawless instinct. The nails are real, the keys are really borrowed, the envelopes are actually sealed, there are no stooges, there are no secret radio devices and there are no props from the magic catalogues.”

James Randi (In an open letter to Abracadabra Magazine)

“Absolutely amazing”

Mick Jagger

“Truly incredible”

Sir Elton John

“Eternity is down the hall And you sit there bending spoons In your mind, in your mind”

Johnny Cash

“I Have watched Uri Geller… I have seen that so I am a believer. It was my house key and the only way I would be able to use it is get a hammer and beat it out back flat again.”

Clint Eastwood

“Better than watching Geller bending silver spoons, better than witnessing new born nebulae’s in bloom”

Incubus


Urigeller_facebookDo you have a question? Contact Uri!