Tajné dokumenty CIA: Je to úlet, ale telepatia vraj zachránila svet pred III. svetovou vojnou

Uri Geller
Uri Geller

LONDÝN – Novo odhalené súbory CIA ukazujú, že Američania v roku 1970 v Stanfordskom výskumnom inštitúte skúmali nadprirodzené schopnosti Izraelčana, známeho tým, že dokáže napríklad ohýbať lyžice silou mysle. Testy mali zistiť, či sú jeho psychické schopnosti skutočné a či by mohli byť využité ako zbrane. Uri Geller po uvoľnení dokumentov pre britský denník Mirror povedal, že z neho robili pokusného králika aj v jadrových laboratóriách či v priestoroch NASA v rokoch 1972 až 1976. Tvrdí dokonca, že Američanom dovolil využiť svoju telepatiu, aby prinútil Rusov podpísať zmluvu o zredukovaní jadrových zbraní.

Podľa dokumentov sa Geller zúčastnil v roku 1970 na týždennom testovaní, pri ktorom ho vedci umiestnili do uzavretej miestnosti s množstvom monitorov. Potom zo slovníka vyberali náhodné slová, ktoré výskumný asistent pre lepšiu ilustráciu kreslil na stenu mimo izby. Telepata potom požiadali, aby využil svoju psychickú silu, nakreslil to isté a uhádol, aké slovo to bolo. Takto sa mu podarilo uhádnuť napríklad slovo strapec, ktorý bol znázornený ako strapec hrozna.

Vedci došli k záveru, že Geller “demonštroval svoju nadprirodzenú schopnosť vnímania presvedčivým a jednoznačným spôsobom”. Testy boli súčasťou projektu Stargate, ktorý sa zaoberal duševnými silami a mimozmyslovým vnímaním.

V telefonickom rozhovore pre Mirror v súčasnosti 70-ročný Geller zo svojho domova v Izraeli povedal, že ho uvoľnenie tajných dokumentov CIA prekvapuje, pretože v práci pre agentúru pokračoval aj po skončení pokusov. To, prečo sa na neho zameralo americké spravodajstvo, si vysvetľuje nejakou dohodou s izraelskou tajnou službou Mossad.

Podľa neho bol testovaný v mnohých zariadeniach, než začal pracovať v zahraničí pre CIA. Všetky skúšky sa udiali v kontrolovaných podmienkach a každú zvládol dvakrát, takže neexistoval spôsob, ako by vraj mohol podvádzať. Jeden z najpozoruhodnejších testov sa zaoberal tým, či svojou mysľou dokáže odpáliť jadrovú zbraň.

Geller tvrdí, že vďaka svojim schopnostiam pomohol sprostredkovať dohodu o jadrových zbraniach s Ruskom. Washington vraj od neho chcel, aby sa o to zaslúžil prostredníctvom telepatie. “Senátor Claiborne Pell, ktorý stál na čele amerického výboru pre zahraničné vzťahy letel do môjho domu v Anglicku a presvedčil ma, aby som to urobil,” vysvetlil Izraelčan.

Veľvyslanec ho potom vzal do Ženevy, kde sa dostal do blízkosti ruského jadrového vyjednávača Yuliho Vorontsova a bombardoval jeho myseľ, aby zmluvu o znížení jadrového arzenálu podpísal. “Samozrejme, že nemôžem na seba vziať všetky zásluhy, ale nepochybujem o tom, že to ja som ho telepaticky presvedčil,” uviedol Geller.

Muž, ktorý vraj oplýva nadprirodzenými schopnosťami, sa hrdí aj tým, že pomohol CIA naliať milióny dolárov do výskumu telepatie. Keď ho dostali do Bieleho domu počas inauguračného dňa prezidenta Jimmyho Cartera, dotkol sa jeho ruky, pozrel sa mu priamo do očí a prvý muž USA urobil presne to, čo od neho chcel.

Kliknite sem a prečítajte si celý článok

search

Follow Uri

Scan to Follow Uri on Twitter

Latest Articles

Read All Latest Articles
Amazing Lectures! uri lectures
Motivational Inspirational Speaker
Motivational, inspirational, empowering compelling 'infotainment' which leaves the audience amazed, mesmerized, motivated, enthusiastic, revitalised and with a much improved positive mental attitude, state of mind & self-belief.

“There is no spoon!”

The Matrix

“The world needs your amazing talents. I need them”

Michael Jackson

“Uri Geller gave an absolutely resonating talk on his life and career. He had every single magician in the room on the edge of their seats trying to digest as much information as they could. Uri emphasized that the path to frame is through uniqueness and charisma and that professional entertainers must be creative in their pursuits of success and never shy away from publicity.”

Tannens Magic Blog

“The man is a natural magician. He does everything with great care, meticulous misdirection and flawless instinct. The nails are real, the keys are really borrowed, the envelopes are actually sealed, there are no stooges, there are no secret radio devices and there are no props from the magic catalogues.”

James Randi (In an open letter to Abracadabra Magazine)

“Absolutely amazing”

Mick Jagger

“Truly incredible”

Sir Elton John

“Eternity is down the hall And you sit there bending spoons In your mind, in your mind”

Johnny Cash

“I Have watched Uri Geller… I have seen that so I am a believer. It was my house key and the only way I would be able to use it is get a hammer and beat it out back flat again.”

Clint Eastwood

“Better than watching Geller bending silver spoons, better than witnessing new born nebulae’s in bloom”

Incubus


Urigeller_facebookDo you have a question? Contact Uri!